Tır şoförü :)

İki arkadaş yıllar sonra karşılaşır. Birinin saç sakalı birbirine karışmış. Gözlerinin feri sönmüş.
Bitkin halde. “Bu ne hal” der öteki.

“Sorma” diye dertli dertli başlar, bitkin olanı. “Uyku sorunum var.”

” Erken yat madem.”

“Sorun da orada başlıyor zaten. Saat sekizde uykum geliyor. Yatağa yatıyorum. Hemen gözlerim kapanıyor. Kapanır kapanmaz da kendimi koca bir TIR’ın direksiyonunda buluyorum. Zeytinburnunun’dan yükü sarıyorum. Bakıyorum Edirne’deyim. Geç oradan Bulgaristan’a. Sofya’da mal indiriyorum.
Yeni malı yüklüyorum, aynı hızla, gene Zeytinburnu’na geliyorum ki, sabah olmuş. Turşu gibi kalkıyorum yataktan. Bu, her gece böyle.”

“Aaaa” der arkadaşı. “Benim bir ruh doktoru arkadaşım var. Kartını vereyim. Bir dene, belki faydası olur.”

Adam doktora gider son bir ümitle. Doktor uzun uzun dinler. Sonra anlatır:”Bu gece Zeytinburnu’ndan çıktığında, Florya’daki benzin istasyonunda seni bekleyeceğim, sorunu da çözeceğim, merak etme.”

Adamın pek aklı basmaz ama, uykuya dalar dalmaz, malı yükleyip yola çıkınca,Florya benzin istasyonunda doktora sahiden rastlamaz mı?.Durdurur TIR’ı..
Doktor yanına gelir.
“Tamam” der. “Senin yolun bu kadar. Bundan ötesi bana ait. Hadi in.”
Adam TIR’dan iner. Ondan sonra ve o günden sonra, artık rahat rahat uyur ve yeniden, sağlığına kavuşur.

Birkaç hafta sonra, bu defa o, uzun zamandır görmediği bir arkadaşına rastlar. Bakar tıpkı kendi eski hali. Bitkin zavallı. 
“Hayrola” der.

“Vallahi uyku sorunum var” der, öteki. “Gece sekizde uykum geliyor, yatıyorum. Beş süper manken. Sharon, Claudia, Cindy, Naomi, Laetitia!.Sabaha kadar onu giyip öbürünü çıkartıyorlar. Defile üstüne defile. Üstelik giydirip soymak ta benim işim. Yani keyifli olmasına keyifli de, bittim birader. Çıldırmak üzereyim.”

“Tesadüfe bak” der, bizimki. “Benim de benzeri bir sorunum vardı. Bir doktor tavsiye ettiler, gittim. Bir seansta çözdü. İste kartı, bir de sen dene.”

Bir hafta sonra iki arkadaş tekrar karşılaşır. Bitkin adamın hali eskisinden beter.

“Ne oldu yahu? Gitmedin mi benim doktora?” der, bizimki.

“Gittim gittim. Gitmez olur muyum?.. Bu halimin sebebi O zaten. Senin de, doktorunun da Allah layığınızı versin!..”

“Ne oldu yahu, anlatsana. Alamadı mı kadınları senden?”

“Daha ne olacak?. Senin doktor benden kadınları aldı almasına da. Altıma bir TIR verdi. Her gece Zeytinburnu-Sofya gidip geliyorum :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir